Dresy piłkarskie – czego uczy nas uprawianie sportu?

Dresy piłkarskie
Dresy piłkarskie

Dresy piłkarskie

Chyba każdy z nas miał w swoim życiu jakiś epizod, związany ze sportem. No bo przecież każdy z nas chodził kiedyś do szkoły i uczęszczał na lekcje wf-u. I nawet jeśli nie do końca się w to wkręciliśmy, to musiały być jakieś momenty, w których sprawiło nam to chociaż troszeczkę radości. I nawet jeśli dresy piłkarskie nie są naszym ulubionym strojem, to musimy przyznać, że sport może człowieka nauczyć bardzo wiele. I wcale nie chodzi tu o aspekty fizyczne, ale o stosunek do drugiego człowieka, o walczenie z własnymi słabościami czy o pokorę, która bardzo się w życiu przydaje.
No właśnie zacznijmy od tego, w czym może nam pomóc sport, jeśli chodzi o relację z innymi ludźmi. Weźmy pod lupę sporty zespołowe, bo to w ich przypadku najwięcej współpracujemy z innymi ludźmi. Bardzo ważne jest to, że drużynę sportową łączy wspólny cel. I to właśnie ten cel okazuje się najważniejszy. Nie to, czy my zostaniemy królem strzelców. Może się zdarzyć, że za każdym razem będziemy na takiej pozycji, że lepiej będzie przekazać piłkę komuś innemu. I co wtedy? Mamy się wkurzać i na koniec spalić jego dresy piłkarskie? Oczywiście, że nie! Mamy pamiętać, że to wygrana jest naszym celem i jeśli oddanie piłki ma pomóc w jej osiągnięciu, to tak właśnie powinniśmy zrobić.

Inną kwestią jest to, że w sporcie chodzi o to, by stale walczyć ze swoimi słabościami. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć prawdziwy sukces. Nie jest ważne to, jakie dresy piłkarskie na siebie założymy czy też jakiej marki sprzęt sportowy wybierzemy. Możemy pracować nawet na pniu drzewa czy starej piłce młodszego brata. Chodzi o to, by mieć jasny cel i bez względu na wszystko iść właśnie w jego kierunku. Oczywiście, że na naszej drodze pojawią się trudności – wymarzony klub nie będzie chciał nas przyjąć w swoje szeregi, sędzia niesprawiedliwie oceni nasze zagranie, a kolega z drużyny przypadkowo nas kontuzjuje. Ale to wszystko jest nieważne. www