Śpiwór – ruszaj przed siebie i żyj!

Śpiwór
Śpiwór

Śpiwór

Dzisiejszy świat wymaga od nas ciągłego funkcjonowania na pełnych obrotach. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie wytrzymuje tej presji, co kończy się dla nich mniej lub bardziej szczęśliwie. Niektórzy, przytłoczeni tym, co ich otacza, decydują się na odebranie sobie życia. Inni rzucają wszystko i całkowicie zmieniają swój dotychczasowy tryb życia. Obie te decyzje są niezwykle trudne. Oczywiście najlepiej byłoby gdyby wszyscy decydowali się na tę drugą opcję, gdyż samobójstwo nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego możemy wziąć Śpiwór, ciepłe ubrania oraz zapasy jedzenia i ruszyć przed siebie. Taka podróż w nieznane może odmienić nasze postrzeganie rzeczywistości.

Weźmy na przykład osobę, która przez większość życia pracowała w wielkiej korporacji. Całe dnie, a czasem i noce, spędzała ona na uzyskiwaniu jak najlepszych wyników. Przy takim trybie życia trudno było założyć rodzinę albo poświęcać czas na rozwijanie swoich pasji. Wówczas liczyła się jedynie sprzedaż i pieniądze wpływające na konto. W końcu osoba ta zaczęła sobie uświadamiać, że życie jest tylko jedno, że nie można go w taki sposób marnotrawić. Bardzo często słyszymy o tego typu osobach w radiu czy telewizji. Rzucają one pracę, pakują Śpiwór oraz namiot i opuszczają dom. Ich podróże bywają naprawdę niesamowite i stają się inspiracją dla innych.

No dobrze, mamy już ciepłe ubrania i Śpiwór, ale co dalej? Co właściwie może nam dać tego typu podróż? Po pierwsze, jest to jedyna w swoim rodzaju szansa na poznanie świata, ale nie tylko jego geografii, ale przede wszystkim ludzi. Bo to właśnie ludzie tworzą dane miejsca. Widząc, jak żyją ludzie w Afryce czy Azji, można bardzo łatwo docenić to, co się ma. Dlaczego? Bowiem mają oni często naprawdę niewiele, a mimo to bywają o wiele szczęśliwsi niż inne narody. Podczas takiej wędrówki mamy też mnóstwo czasu na przemyślenia. A nie ma nic lepszego niż nocne przemyślenia, kiedy leży się pod gołym niebem, a nad nami świecą miliony gwiazd.